Излегоа детали од страшниот судар на патарина во Хрватска. 20 -годишен возач со „Бе-Ем-Ве“  се заби во куќарката на патарината во Мрацлин и го усмрти на лице место работникот.

Возачот во моменттот на насреќата имал 1,8 промили алкохол во крвта и бил позитивен на корона.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.