Рано утринава тројца мигранти кои спиеле на шини, биле прегазени од воз кој сообраќал од Драма кон Солун, во близина на градот Кавала, пренесуваат медиумите од соседството.

Надлежните органи соопштија за оваа несреќа, а според нивните информации, настраданите се илегални мигранти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.