Душан Спасојевиќ Шиптар, убиениот водач на „земунскиот клан“ има вонбрачен син а за него знаат само мал број најблиски! Спасојевиќ се ожени кога тој и неговата девојка Мирјана, сестра на соработник сведок С. П., го добија синот Милош, кој сè уште живее во Земун. Името му го дал името на детето по близок соработник Милош Симовиќ!

Ова во ексклузивното интервју за „Информер“ го откри Бојан Т.(43), поранешен личен курир на Спасојевиќ, човек во кој шефот на мафијата имал голема доверба. На почетокот веднаш ни кажа дека Спасојевиќ никогаш во животот не го нарекувале Шиптар и дека сите го викале Дуча.

За Дуча вршев разни работи, а една од моите должности беше да се грижам за девојката на Душан, Мирјана која подоцна стана соработник сведок… . Што и да бараше, веднаш добиваше.. шминка, храна, облека, накит, автомобили,По некое време Дучасо неа доби син, кој го крстил по Милош Симовиќ. Тоа дете се роди додека Спасојевиќ беше во брак со Тања, со која набрзо ја добија ќерката Јована. Убеден сум дека Тања знаела за врската на Душан со Мирјана, но дека ја преболела… Синот на Мирјана и Дуќа, Милош се уште живее во Земун, тој е веќе дечко и пол… – вели Бојан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.