Црногорската полиција ја објави листата на сите припаднци на озгогласениот Кавачки клан. Меѓу нив има некои што се на слобода, дел се приведени, а на неколкумина не им се знае трагата.

Водачи се Слободан Кашчалан и Радоје Звицер. Звицер стана интересен за македонската јавност откако преживеа атентат од Стефан Ѓукиќ кој имаше македонски пасош.

Други „истакнати членови на Кавачкиот клан се Радоје Живковиќ, Милан Вујотиќ, Драган Кнежевиќ Владимир Вучковиќ, Срѓан Јуричевиќ, Здравко Перуновиќ, Милош Радоњиќ, Крсто Марош, Дарко Прелевиќ, Александар Драгичевиќ, Зоран Кесиќ и Милан Кнежевиќ.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.