Албанските медиуми објавија дека меѓу жртвите во Туман во Албанија е и свршеницата на постариот син на премиерот Еди Рама, Грегори, а во текот на денот веста ја потврди и тој самиот.

Тој тоа го потврди преку социјалната мрежа на Инстаграм.

Меѓу загинатите од оваа голема природна несреќа, моја блиска личност заедно со нејзиниот брат, мајка и татко се пронајдени под урнатините. До сега од под урнатините се извадени само две жртви. Мое сочувство за сите жртви од оваа несреќа, напиша на Инстаграм поголемиот син на премиерот Еди Рама.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.