Погребот на црногорскиот митрополит ќе се одржи утре во Подгорица.Денеска го испратија десетија илјади граѓани на Црна Гора.

На погребот ќе присуствува и претседателот на Србија Александар Вучиќ како и Новак Ѓоковиќ.

Како што пишуваат српските медиуми во телото на митрополитот е ставена посебна течност за утрешниот погреб бидејќи неговиот ковчег е отоврен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.