Повеќе од 1.500.000 граѓани досега се вакцинирани во Србија, објави „Танјуг“.

До вчера, 531.000 луѓе ја примиле втората доза на вакцината.

Граѓаните на Србија се вакцинираат со вакцините против Ковид-19 со руската вакцина „Спутник В“, кинеската „Синофарм“, американско-германскиот Фајзер / Бионтек и британско-шведската „АстраЗенека“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.