Tоварниот воз кој превезувал амонијак околу 19 часот излетал од шините во Ресник.

Според првичните информации, амонијакот не истекол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.