Во Србија, на институтот „Торлак“, пристигнале уште 11.700 дози вакцина против коронавирус на компанијата „Фајзер“, пренесуваат белградските медиуми.

Во следните две недели се очекува неделно да пристигнат меѓу 10.000 и 20.000 од оваа вакцина, објавија медиумите.

Според неофицијални информации, до 15 февруари се очекуваат уште 41.000 дози вакцина на „Фајзер“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.