Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 575 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 15 пациенти.

Тестирани се 9.329 лица.

На респиратор се приклучени 93 пациенти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.