Во последните 24 часа коронавирусот во Србија е потврден кај 13.753 лица а истовремено како последица на овој вирус починале 19 лица.

Тестирани биле 33.163 лица. Со помош на респиратор дишат вкупно 96 пациенти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.