Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 609 нови случаи на коронавирус и 15 смртни случаи.

Во моментов има 2.289 пациенти на болничко лекување, од кои 80 се на респиратор.

Во последните 24 часа биле тестирани 10.761 лице.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.