Полицијата во Сплит уапсила 39-годишен дилер, кај кого се пронајдени четири килограми хероин и 446 грама кокаин.

Полицијата во неговиот дом открила поголема сума пари и две ваги за прецизно мерење.

Уапсениот е осомничен за сторено кривично дело неовластено производство и трговија со дрога. Против него е поднесена кривична пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.