Трудница, пред очи на многу граѓани во центарот на градот, се породилаа на оваа станица.

Благодарение на брзата реакција на брзата помош и граѓаните, породувањето е успешно, а бебето и мајката се во стабилна состојба.

Случајно присуствував на прекрасен настан. Честитки за мајката која се породи на трамвајската станица пред неколку моменти, како и за персоналот на брзата помош за нивната грижа и ефикасност, напишал еден од сведоците на настанот на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.