Маж бил уапсен во Пула бидејќи со нож избодел германски турист, кој подоцна им подлегнал на повредите во болница.

Како што пренесува 24сата.хр, напаѓачот е државјанин на Хрватска.

Тој наводно на тераса во кафуле со нож избодел 23-годишен Германец. Околу 1.45 часот по полноќ, Германецот им подлегнал на повредите.

Хрватот е уапсен на плажа, полицијата засега не дава повеќе информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.