Телото на детето, родено во Германија, било пронајдено вчера околу 16.30 часот, а истрагата на лице место ја извршил дежурниот обвинител на Јавното обвинителство на Окружниот Бања Лука, Синиша Марковиќ, со полицајци од Бања Лука Полициска администрација, јавуваат медиумите.

Со цел да се утврди точната причина и околностите за смртта на детето, дежурниот обвинител нареди да се изврши обдукција во Институтот за судска медицина на Република Српска и да се преземат сите истражни дејствија и мерки, пишува Српскаинфо

Како што дознава Српскаинфо, детето долго време останало само во автомобилот, а поради високите температури што беа вчера, починало.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.