Штабот за цивилна заштита денеска соопшти дека Хрватска има 11.114 новоинфицирани со коронавирусот во последните 24 часа.

Пријавени се 35 смртни случаи.

Вчера во Хрватска имало 17.489 новозаразени лица, кои биле тестирани со двата методи, ПЦР и антиген.

Тестирани се 21.253 примероци, а бројот на починати од почетокот на пандемијата е 13.335.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.