Камион со платформа за превоз на други возила се преврте на 130 километри од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац, објави хрватски 24 сата.

Несреќата се случила денеска попладне околу 17 часот, кога возило со македонски регистерски таблички се превртело, при што неколку возила што ги превезувал камионот испаднале.

Како што информира хрватскиот медиум, повреден е возачот на камионот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.