Во Црна Гора во последните три години е запленето речиси девет тони дрога, објави полицијата. Најмногу е одземено марихуана но и хероин, кокаин, хашиш и екстази.

Дрогата најчесто била криена во тркалата и во резервните гуми од возилата. Но, голем дел од дрогата е пренесена по морски пат од Италија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.