Во Црна Гора во последните 24 часа регистрирани се нови 66 случаи на корона вирус и еден смертен случај, соопшти денеска институтот за јавно здравје. Анализирани се 479 примероци на новиот корона вирус.

Вкупниот број на потврдени смртни случаи од почетокот на јуни е 15, а оздравеле две лица.

Од почетокот на јуни вкупниот број на регистрирани случаи е 963, со 15 потврдени смртни исходи и моментално 15 оздравени. Бројот на активни случаи во моементов е 933, се наведува во соопштението.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.