Бомбаш самоубиец се разнесе пред полицискиот автомобил во центарот на Тунис, притоа ранувајќи повеќе луѓе, објави „Ројтерс“.

Во нападот беа повредени најмалку двајца полицајци и тројца цивили, соопшти агенцијата

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.