Снимка од насилство на која се гледа како момче со шише удира во главата на девојка која седи е објавена на социјалните мрежи.

Оваа снимка ги згрози сите корисници на Фејсбук, затоа што се гледа дека никој не се обидува да го спречи момчето да ја удира девојката.

Ова се случува во околу 15 часоѕ среде Белград. Претходеше влечење за коса и шлаканици, понижување.Две работи се згрозувачки. Првата е секако насилството, а втората е интерноста на околината и недостигот на реакции – напишал Павле Бихали во опис на видеот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.