Еден бугарски сајт од Варна објави запис од снимен разговор, во кој, како што тврди сајтот, зборува премиерот Бојко Борисов, пренесе Новините.бг.

Во разговорот, кој широко е распространет во јавноста, гласот на Борисов ги коментира протестите во Софија и за незадоволството на народот го обвинува претседателот Румен Радев.

Ова не е прва „бомба“ за премиерот Борисов, но оваа е богата со вулгарни изрази. Повеќе можете да прочитате тука

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.