Во Бугарија уште 216 лица заболеа од коронавирусот, со што сега има вкупно 20.271 случаи на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, соопштија утринава здравствените власти во Софија.

Во последните 24 часа умреле уште 11 лица, а вкупниот број на смртни случаи од почетокот на епидемијата сега изнеусва 807, пренесе БТА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.