Во акција на припадниците на Министерството за внатрешни работи на Србија што се спроведе утрово во Белград пронајдени се 69 мигранти, кои се однесени во Прифатен центар.

Акцијата е спроведена на територијата на белградските општини Савски Венац, Стари Град и Нов Белград.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.