На социјалните мрежи се појавуваат нови видеа од невремето во Халкидики.

Најновата снимка објавена на „Фејсбук“ ја направил британски турист.

48-годишниот Енди Џилхрист уживал во вечерата со својата сопруга Кејти и ќерката Грејс во ресторанот во хотелот со пет на грчкиот полуостров Халкидики кога се случи бурата.

На снимката се слуша како келнерите во паника ги викаат гостите да се засолнат внатре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.