Вистинска олуја синоќа го погоди грчкиот град Драма.Огромни парчиња град паѓаа што направи големи проблеми како кај жителите така и во сообраќајот. Ова досега никој не го памети, па така со багери морааше да се разнесуваат заледените парчиња од снег и дожд.

Неколкумина жители останале заглавени во автомобилите па морале да ги извлекуваат.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.