Откако извлекол голем кеш од Радоје Звицер, Веља невоља се пофалил на своте соработници по шифрирана порака.

Еве ги дереме овие Црногорци.

Беливук и Марко Мирковиќ биле бесни дека тие му ги работат валканите работи на Звицер и служат како топовско месо а лидерот на Кавачаните ги собира парите.

Тие сметале дека се малку платени а во една од пораките го нарекува Звицер неспособен и глуп.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.