Вељко Беливук н судењето изјави дека пред нивното апсење во февруари минатата година, двајцата можеле „да заминат во Панама но не го сториле тоа.

Тој всушност го призна пријателството со Радоје Звицер кој се спаси да не биде убиен во Панама кон крајот на септеври кога му беше направена заседа.

 

– Морам да им кажам на сите дека Радоје Звицер не е убиен – рече Веља невоља.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.