Веља невоља и неговиот партнер Марко Миљковиќ парите ги закопувале во мртовечки сандаци, дознава „Курир.рс“. Според нив, парите заработени најмногу од дрога и рекет ги закопувале во земја по рецептот на Пабло Ескобар и на италијанската мафија.

Веља и Марко парите ги затворале во пластични кутии и стаклени тегли и одозгора со најлонски кеси.Купувале сандаци за покојници ги ставале внатре и ковчегот го закопувале на само ним познати локации.

Притоа внимале да нема никаков метал бидејќи можело да бидат откриени со детектор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.