Неверојатни детали откри претседателот на Србија во врска со Веља невоља и Радоје Звицер. Тој вели дека Веља му се фалел на својот шеф Звицер за сите убиства а како доказ му праќал кебапчиња од жртвите.

Веља и екипата со машина за мелење месо ги мелеле жртвите. Она што ќе останеле од нив го фрлале во Дунав за да ги изедат рибите и да се сокрие секаков траг.

Oвие луѓе мачеле, колеле и мелеле луѓе. Тоа нема врска со навивање туку со дрога политика и бизнис-вели Вучиќ.

Монструми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.