Бојана Беливук, сопругата на Веља невоља избега во Грција. Таа според информациите на весникот „Информер“ избегала во Грција и се наоѓа во монденско летувалиште во близина на Солун.

Згора на тоа е трудна, а со неа се и двете деца. Таа закупила апартман на подолго време и нема намера да се враќа во Србија.

Инаку истагата потврдила дека Бојана не била замешана во злосторствата на нејзиниот сопруг и оти за неа соседите имаат добро мислење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.