Полицијата на Украина објави видео од убијците на црногорскиот мафијаш Радоје Звицер кој е во животна опасност. Радојде е водач на познатиот кавачки клан кој е број еден на Балканот.


Уапсени се Петар Јованиќ, Милан Бранковиќ, Емил Тузовиќ и Стефан Ѓукиќ. Непознат е идентитетот единствено на македонскиот државјанин кој бил дел од оваа група. Сите тие се одметнале од кланот и решиле да го ликвидираат водачот на „Шкаљарците“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.