Обилните врнежи денеска го поплавија Белград. И додека можеше да се видат автомобили како пливаат, деца паѓаат, а асфалтот се крши, погледнете ги снимките и фотографиите какви што не сте виделе досега.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.