Грција ја продолжи до 8 ноември одлуката за привремено ограничување на копнените граници со Македонија, Албанија и на Турција, како и за забраната за влез на државјани на трети земји.

Станува збор за министерска одлука како превентива од коронавирусот што во изминатите месеци се продолжуваше на секои 14 дена.

Последните денови нагло се влоши ситуацијата со пандемијата и дневно има речиси по илјада заразани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.