Милош Перуничиќ кој завчера беше убиен во шпанскиот град Марбеља е близок до „Шкајарскиот“ клан, пишува „Курир.рс“.

Тој е внук на Слободан Ѓуровиќ кој го викаат „кардинал“ и кој е главен црногорски мафијаш.

41 годишниот Милош одамна не живеел во Црна Гора но ги одржувал како семејните така и подземните врски. Убиен е на тротоар откако напаѓачот му се доближил и пукал во него со пиштол на кој имало пригушувач.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.