Поранешниот албански премиер Сали Бериша објави фотографија од сегашниот премиер Еди Рама како во продавница во Њујорк купува патики.

Фотографијата ја објави со порака дека „Рама во Њујорк е пет дена поради вашите вакцини, но и за шопинг за себе“.


Рама пред неколку дена отпатувал во САД за да разговара со произведувачите на вакцини за да купи за Албанија, пренесува албанскиот портал Панорама.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.