Трет по ред земјотрес регистиран во Албанија. Како што јавува „Топ ченел“, попладнево тлото на Албанија повторно се тресело, овојпат со јачина од 4,4 степени по Рихтер.

Бројот на граѓани кои побарале помош поради повреди постојано се зголемува. Земјотресите најмногу ги погодија Тирана и Драч, каде досега се повредени повеќе од 70 лица.

(фото: Топ ченел)

Делови од Албанија кои најмногу се погодени од земјотресот се без струја и мобилен сигнал, јавуваат албански медиуми.

(фото: Топ ченел)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.