Момче на 15 годишна возраст, по кавга и физичка пресметка, со секира убило 17 годишен тинејџер во Сараево.

Убиството се случило во населбата Сарај Поле синиќа околу 19 часот. На убиството му претходела кавга и тепачка, по што уште едно лице завршило во болница.

Увидот и истрагата за овој случај што ја потресе БиХ се направени во текот на изминатава ноќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.