Српскиот народен пејач Предраг Живковиќ – Тозовац вчера итно бил хоспирализиран во Клиничкиот центар „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден коронавирус и воспаление на градите. Извор за српските медиуми открива дека крвната слика на 85-годишниот Тозовац е лоша, тој засега е во тешка состојба, но стабилен.

Не е приклучен на респиратор, но прима кислородна терапија. Докторите прават сè за да му помогнат, но рано е да се даваат било какви прогнози, вели изворот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.