Еден од најпознатите српски адвокати со македонско потекло, Тома Фила проговори досега непознати детали за апсењето на поранешниот претседател на Србија. Слободан Милошевиќ. Клучна улога ноќта кога го апселе имала неговата ќерка Марија, која барала тој да се самоубие.

Зарем сакаш досовци да те уапсат. Срамота е – му говрела Марија на татко си.

Фила смета дека Милошевиќ тоа не го сторил бидејќи во неговото семејство се убиле татко му и мајка му и тој по никоја цена не сакал да го стори истото.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.