Повозрасна жена на околу 80-тина години Љ.П. била тешко повредена повредена на автобуска станица во Белград. Како што пишуваат српските медиуми, автобус ја прегазил жртвата, по што и биле ампутирани рака и нога.

Таа била пренесена на Ургентиниот центар каде докторите биле приморани да ги изведат  ампутациите, а жената имала и повреди на стомакот. Како што јавува Телеграф.рс, таа пред да биде прегазена, паднала од автобусот со број 610.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.