Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Несреќата се случила помеѓу автобус и патничко возило.

Бремената жена е тешко повредена, па лекарите во болницата во Крушевац веднаш ја породиле со царски рез. Бебето е во добра сосотојба , а неговата мајка се бори за живот.

Возачот на автобусот е приведен, бидејќи не успеал да го спречи лизгањето низ коловозот и преминал на спротивната лента предизвикувајќи тешка сообраќајна несреќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.