Општ хаос имаше вчера во маркетот „Лидл“ во белградската општина Борча поради акцијата на ќебапи која завршуваше тој ден. На социјалните мрежи се појави и снимка од тепачка меѓу повозрасни граѓани, а на неа се гледа и момент кога жена со горниот дел од телото влегува во фрижидерот и ги брани своите пакетчиња:

Редици на купувачи се снимени и пред маркетот. Цената на ќебапите беше 168 денари по килограм.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.