Белграѓани масовно навалија да се вакцинираат. Ова следува откако претсседателот Вучиќ најави дека секој вакциниран ќе добие по 25 евра награда како поттик за процесот.

Поради тоа вчера и денеска во познатите шопинг молови има неверојатни гужви. Таму има пунктови за вакцинација па луѓето го искористуваат во едно шопингот, вакцината и пиењето кафе со пријателите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.