Две мртви тела се пронајдени во пошироката област на Загреб. Телото на 40-годишна жена е пронајдено во стан во Орешје во областа Света Недела.

Од полицијата велат дека на телото не биле пронајдени траги од насилна смрт и дека по истрагата, телото е пренесено во Институтот за судска медицина и криминологија за обдукција.

Втото тело е пронајдено во областа Иваниќ-Град, a го забележал возач на товарен воз на линијата помеѓу реките Чесма и Новоселце. Се претпоставува дека починатиот бил удрен од друг товарен воз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.