Членовите на Државната комисија за исчезнати деца пронашле 13 мртви бебиња во замрзнувачот на Општата болница во Краљево, Србија, дознава српски „Курир“.

Според „Телеграф“, се работи за мртвородени деца кои веќе три години се во болничкиот замрзнувач, бидејќи се чекало на одлука од Градот тие да бидат погребани.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.