Душан Јанковиќ се соочува со тешка ситуација откако неговиот син Срѓан Јанковиќ е осомничен за страшното убиство на малата Данка Илиќ. Мештаните забележале дека тој се повеќе се оддава на алкохолот во обид да најде утеха.

Неговото пијанство е се почесто, а пред некој ден паднал пред локалната продавница.

фото Курир.рс

Преку ден ја сече тревата, подготвува храна за стоката, но кога ќе падне ноќ… Тогаш сето тоа паѓа во вода. Доаѓа пред продавницата и зјапа во празно – опишуваат мештаните.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.