Бранко Стефановиќ, таткото на министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, по неколкудневна борба со вирусот почина од последици од ковид-19.

Како што пренесуваат белградските медиуми, таткото на министерот ја изгуби битката коронавирусот во белградската болница „Драгиша Мишовиќ“.

Тој бил хоспитализиран веќе неколку дека и се наоѓал во исклучително тешка состојба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.