Владимир Кецмановиќ, татко на Коста кој го изврши масакрот во училиштето „ Рибникар“ побарал во затворот да дојде свештеник. Барањето му било одобрено и пред неколку денови свештеник дошоол во келлијата и Владимир се исповедал три часа, дознава „Република.рс“.

Тој стварува дека може да му биде одземено родителското право не само за синот туку и за ќерката за која сега се грижи неговата сопруга.

Според српските закони,доколку на родителите им биде одземено родителското право за децата се грижат како старатели некои од нивните роднини.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.